Co je NLP a jak ho využít?

Co je NLP a jak ho využít?

8 června, 2022 0 Od admin

Začátkem 80. let se ve světě objevila horká novinka nazvaná neuro-lingvistické programování. Je o rozpoznávání, popisování a efektivnímu předávání úspěšných strategií, jak dosahovat nadprůměrných výsledků, dokonalosti a doslova geniality.

Vznikalo z modelování géniů dané doby (zejména od terapeutů, protože pracovali s lidmi a jak je známo, to je ta nejtěžší práce vůbec), a proto se o ni tolik zajímali lidé jako například Bill Gates.

Abyste pochopili, co by vám vše to tajemné a záhadné NLP mohlo přinést, je třeba pochopit, na jakých principech pracuje, pojďme se na ně podívat.

Tři slova této metodiky jsou…

N – neuro (mozek a neuro-biologické pochody),
L – lingvistika (jak využíváme psaný či mluvený jazyk) a
P – programování (změna a nastavování vzorců, chování a vnitřních programů konání a jednání)

a tak máme…

Čtyři hlavní skupiny NLP vzorců, které se zejména využívají v byznysu, sportu i v koučinku

  • Komunikační vzorce – jak lépe působit na druhé a být správně vždy pochopeni
  • Změnové vzorce – jak jako kouči, personalista či terapeut pomoci k dosažení chtěných a zamýšlených změn klientům (anebo jak tyto nlp vzorce aplikovat na sebe)
  • Cílové vzorce – jak jako manažer nebo podnikatele lépe pracovat s dosahováním žádoucích cílů, výsledků a plnění potřeb
  • Jazykové vzorce – jak skrze jazyk a lingvistiku lépe vést mysl k záměru

Existuje však i řada dalších.

NLPvám pomůže rychle a účinně eliminovat vše, co vám neslouží, jako jsou různá limitující přesvědčení, zlozvyky, strachy, nebo dokonce fobie!

A také díky němu můžete lépe a efektivněji pomáhat druhým lidem a nalaďovat se na ně – což podpoří zase vaše vztahy.

Rozhodně doporučujeme absolvovat kvalitní NLP kurz s mezinárodní certifikací v NLP, například na prestižní Coaching University v ČR (působí v Praze).